1. Anasayfa
 2. Bilim

En Popüler Bilim Kurgu Filmleri

En Popüler Bilim Kurgu Filmleri
0

Bilim kurgu filmleri genellikle gelecek, uzay yolculuğu, biyoteknoloji, yapay zeka gibi konuları ele almaktadır. Bilim kurgu filmleri, genel olarak gerçek hayata dayanmış olsa da hayal gücü ile başka bir hale gelmektedir. Birçok bilim kurgu filmi gelecekteki bir zaman diliminde geçmektedir.

Popüler Bilim Kurgu Filmleri

Birçok kişinin en çok sevdiği film kategorisi bilim kurgudur. Bilim kurgu filmi isteyen kişilerin ilk arattıkları şeyden birisi popüler bilim kurgu filmleridir. Bizde bu yazımızda sizlere “Popüler Bilim Kurgu Filmleri”nden bahsetmek istedik.

İşte en popüler bilim kurgu filmleri:

“Matrix” Serisi:

Bu bilim kurgu filminde, insan tarafından yapay zeka ile üretilen Matrix içinde yaşayan bireylerin sanal yaşamı üzerinedir.

“Yıldızlar Savaşı” Serisi: Star Wars

Bu film kurgu serisinde anlatılan insanların gezegeni terk etmesi ve terk ettikten sonra yaşamak için bir yerler aramasıdır.

Avatar:

Bu bilim kurgu filminde, hırsızlık olayından dolayı ağabeyi ölen ve yarı felçli olan Jake Sully, ismi Pandora olan uzak bir gezegene misyonunun başına geçmek üzere gitmeye karar vermektedir. Gittiği bu yerde Na’vi isimli giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır.

Başka Bir Gün:

Bu bilim kurgu filminde, askerin zaman döngüsünü kullanarak uzaylı tehditleriyle başa çıkmaya çalışmasını anlatır.

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü:

Bu bilim kurgu filminde, Thor’un, tanırları yok etmek için yemin eden(ant içen)  Gorr the Butcher’a karşı ettiği mücadele anlatılmaktadır.

Karanlık Zihinler:

Bu bilim kurgu filminde, çok fazla sayıda insanın ölmesine sebep olan salgından kurtulan gençleri anlatıyor.

Avengers: Endgame:

Bu bilim kurgu filminde, Endgame takımı, onlardan alınanı geri getirmek ve Thanos’un kurduğu dengeyi değiştirmek istemeleri konusunu ele alır.

Interstellar:

Bu bilim kurgu filminde, insanların hayatta kalabilmek için gezegen değiştirmesini ele alır. Film yapım harcamaları Hindistan’ın ay ziyaretinden daha maliyetli olmuştur.

Görünmez Adam:

Bu bilim kurgu filminde, bir bilim adamının ürettiği serum sayesinde ortaya çıkan görünmez bir adamın konusunu ele alınır.

Blue Beetle:

Bu bilim kurgu filminde, Meksikalı Amerikalı genç olan Jamie Reyes’in hayatını ele alır.

Eğer 2022 yılında en yüksek IMBD puanına sahip olan bilim kurgu filmlerini merak ediyorsanız önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhabalar, burada bulunan tüm arkadaşları ağırlamaktan ve Bilim360 kurucusu olmaktan gurur duymaktayım. Hoşgeldiniz :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir