1. Anasayfa
 2. Nedir

Gellert Grindelwald Kimdir?

Gellert Grindelwald Kimdir?
0

Gellert Grindelwald kimdir? 1883 yılında dünyaya gelmiştir. Grindelwald’ın ailesi hakkında pek bir bilgi olmasa da, kendi babasını öldürdüğü düşünülüyor.

Grindelwald, okul eğitimini Durmstrang Enstitüsü’nde görmüştür, fakat Grindelwald okul yıllarında sapkın ve öldürücü deneyleri sonucu bir öğrencinin hayatını kaybetmesi ile birlikte okuldan atılmıştır. Grindelwald sonrasında, halası Bathilda Bagshot’ın yanına; Godric’s Hollow’a gitmiştir. Gittikten bir süre sonra, Albus Dumbledore ile tanışmış ve beraber dünyayı gezerek Ölüm Yadigârlarını bulmaya karar vermişlerdir. Grindelwald, Dumbledore’un küçük kız kardeşi olan Ariana’nın da gelmesini teklif etmiştir fakat bu Dumbledore’un ortanca kardeşi olan Aberforth’un hoşuna gitmemiş ve kız kardeşinin onlar ile gitmemesini, kendisi ile kalmasını söylemiştir.

Grindelwald ve Aberforth bu konu hakkında bir tartışmaya girmiş, birbirlerine lanet atarak bir düello başlatmışlardır. Kardeşinin ve Grindelwald’ın düellosuna dayanamayan Dumbledore’da bu düelloya dahil olmuş ve kimin yaptığı bilinmeyen bir lanet, Ariana’ya isabet etmiş ve öldürmüştü. Bu olaydan sonra üç adam da birbirini suçlamaya başlamıştı. Grindelwald, tek başına dünya turuna çıkmış ve teker teker Ölüm Yadigârlarını bulmuştur.

Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Birçok ülkede üstünlük kurabilen Grindelwald, İngiltere’de kuramamıştır. Bunun sebebi ise Dumbledore’dur. Bir süre sonrası Albus Dumbledore ile Grindelwald karlı karşıya gelmiş ve savaşmışlardır. Dumbledore, Grindelwald’ı; Grindelwald’ın kendi hapishânesi olan Nurmengard’a hapsetmiştir. Grindelwald kendi hapishânesin de çok uzun yıllar vakit geçirmiştir. 1998 yılında Lord Voldemort, Mürver Asanın yerini öğrenmek için, Gellert Grindelwald’ın yanına gitmiştir. Kendisine yalan söylediğini fark eden Voldemort, Grindelwald’ı öldürmüştür.

Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir