1. Anasayfa
 2. Kişisel

İngilizce Nasıl Geliştirilir?

İngilizce Nasıl Geliştirilir?
0

Dünya dili olan İngilizce nasıl geliştirilir? Popülerliğini korumakla birlikte en çok tercih edilen dillerde hep birinci sıradadır. Herkesin aklında olan ingilizce nasıl geliştirilir sorusunun cevaplarını vereceğiz. Herkesin bilmesi gereken dil olarak bilinmektedir. İngilizce öğrenildikten sonra pratik yapılmazsa, tekrar edilmezse çok çabuk unutulacak bir dildir. İngilizcenizi geliştirmek için sadece ders almanız doğru değildir. Sadece dil bilgisi ve kelime çalışmakta yeterli değildir. Sürekli, istikrarlı bir şekilde çalışırsanız ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. En iyi ilerleme şeklide planlama yaparak ilerlemektir.

Planlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle ingilizce geliştirmeyi haftalık planınıza eklerken mümkün oldukça her güne eklemeye çalışın. Her güne ekleyin ancak kendinizi çok yormadan, sıkılmayacağınız şekilde bir süre belirleyin. Sürenizi nasıl yönetmeniz gerektiğini bilmiyorsanız ya da ingilizce çalıştığınız zaman verim alamadığınızı düşünüyorsanız “Pomodoro Tekniği” ni deneyebilirsiniz. Pomodoro tekniği sayesinde çalışmalarınız daha verimli hale gelecektir. Pomodoro tekniğinin ne olduğu hakkında fikriniz yoksa önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Planlamaya gelecek olursak günlük ortalama bir saat, İngilizcenizi geliştirmek için idealdir. Bu sayede kendinizi çok yormadan, sıkmadan İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Her gün dil bilgisi çalışmayın ya da kelime çalışmayın.

Örneğin;

1.Gün Dil Bilgisi

2.Gün Dizi/Film

3.Gün Kelime

4.Gün Dizi/Film

5.Gün Dil Bilgisi

6.Gün Kelime

7.Gün Dil Bilgisi

şeklinde çalışabilirsiniz.

Dizi ve filmleri kendi seviyenize uygun seçerek daha kolay bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Dil Bilgisi Nasıl Çalışılır?

Dil bilgisi çalışmak için en mantıklısı dersle ilerlemektir. Dersle ilerlemek için illa ki ingilizce kurslarına gitmenize gerek yoktur. Online dersler sayesinde dil bilgisini ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Online ders için çok fazla para harcamanıza gerek yok! Udemy sayesinde uygun fiyata güzel ingilizce kursları bulabilirsiniz. Udemy hakkında bir fikriniz yoksa önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kelime Nasıl Çalışılır?

İngilizce kelimelere çalışmak için ingilizce sözlük satın alabilirsiniz. Kelime çalışacağınız günlerde sözlük yardımıyla kelimeleri daha kolay öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri bir deftere yazarak, o defteri günlük tekrar ederek öğrendiğiniz kelimeleri daha kolay aklınızda tutabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhabalar, burada bulunan tüm arkadaşları ağırlamaktan ve Bilim360 kurucusu olmaktan gurur duymaktayım. Hoşgeldiniz :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir