1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İşinize Yarayabilecek 8 Uygulama!

İşinize Yarayabilecek 8 Uygulama!
0

Gündelik hayatımızda telefonlarımızla birçoğumuz uzun vakitler geçiririz. Telefonlarımızda işinize yarayabilecek birçok uygulama olmasına rağmen bazen aradığımızı bulamayabiliriz. Böyle durumlarda ihtiyacınızı giderebilmeniz için Bilim360 size yardımcı olmaktadır. Herkesin ilgi alanlarına özgü 8 uygulama derledik.

Filtertune

Google App Store ve Apple Store’da telefonunuzda ki fotoğraf ve videolarınızı düzenlemeniz için birçok uygulama bulunmakta. Ancak Filtertune’un mantığı biraz farklı çalışmaktadır. Aramış olduğunuz özelliklerden ziyade Filtertune’un asıl amacı fotoğraf ve videolarınıza kaliteli efekt ve filtre sunmaktır. Hoşunuza giden ve kullanmaktan keyif aldığınız filtreleri basitçe “Filtreleriniz” bölümüne kaydedebilirsiniz. Uygulama ücretsiz kullanıma sahip ancak bazı premium özellikleri kullanmak isterseniz ücretli abone olabilirsiniz. Abonelik ücreti ise aylık 6 euro ya da yıllık 25 euro seviyelerinde gezmektedir.

PlantNet 

Doğaseverler bile bazen ismini hatırlayamadığı veya bilinmeyen bir bitkiye rastlar. Bu tarz durumlarda PlantNet size yardımcı olmaktadır. Uygulamayı açarak hemen gördüğünüz bitkinin fotoğrafını paylaştıktan sonra bitki hakkında birçok bilgiye sahip olabileceksiniz. Diğer kullanıcıların yüklediği görseller ile bilginin doğruluğunu kıyaslama imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda yayınladığınız bitki görselleri ile 30.000’den fazla bitki çeşidinden oluşan güçlü bir veri tabanına katkıda bulunmaktasınız.

Safety-Help-SOS

Safety, isminden de anlaşıldığı üzere her durumda acil yardım isteyebileceğiniz bir uygulama. Kendiniz uygulamadan ulaşarak konuşamıyor bile olsanız kullanıcılarına birçok imkan sunmaktadır. Uygulama konumunuzu önceden tanımlamış olduğunuz sevdiğiniz kişiler listesine iletiyor ve bu sayede hızlı bir şekilde yardım sağlıyor. Safety’de bir hesap oluşturun ve bazı istenilen uygulama izinlerine müsade edin. Sonrasında tüm dünyada gps uydularına ulaşarak size sorunsuz bir biçimde hizmet sağlamaktadır. İletişim bilgilerini girdikten sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Pocket Build

İnşa oyunları arasında Anno ve Settlers oyunu çok popülerdir. Ancak bunların iyi mobil versiyonlarını bulabilmek zor. Pocket Build sayesinde bu tür oyunlar mobil uygulama dünyasına köklü bir şekilde giriyor. Tuğlalardan evlere, hayvanlara, insanlara ve ağaçlara kadar yüzlerce öğeyle hayali bir açık dünya yaratıyorsunuz. Güzel bir şehirden deniz kenarındaki bir kasabaya kadar seçenekleriniz çok fazla. 3D grafiklere sahip açık dünya inşa oyunlarından keyif alanlar için birebir bir uygulamadır.

Angry Birds Journey

Dünyaca popüler olan Angry Birds serisi hemen hemen hepimizin cep telefonlarında yüklüydü bir dönem. Bu mobil uygulama evde, metroda, boş kaldığımız her an can sıkıntımızı giderebileceğimiz bir hal almıştı. Oyunun amacında yatan görevleri tamamlamak sizi strateji anlamında gelişmenizi sağlamaktadır. Angry Birds oyununda kuşları bir sapan sayesinde, civcivlere ve domuzlara fırlatarak görevleri tamamlamanızı istiyor. İlk başta çok kolay, zorluk seviyesi ve bulmaca faktörlü yıllarca app store’da hizmet vermekte. Angry Birds hayranlarının kaçırmaması gerekir bu seriyi.

Simple Keyboard

Daha fazla gizlilik için amaçlanmış bir klavyedir kendisi. Kullanıcılarına sade ve reklamsız hizmet sunarak kişinin gizliliğinin korunmasına odaklanıyor ve internet erişimi ya da herhangi bir uygulama hakkı talep etmeden çalışmaktadır. Ancak tek eksik yanı otomatik tamamlama gibi standartlar eksik. Sadece “basit-sade bir klavye” isteyenler için ideal bir klavye uygulamasıdır.

Stellarium Mobile

Stellarium Mobile, yıldızlı bir gökyüzüne baktığınızdaki tüm merakınızı yenmenize yardımcı olmaktadır. Büyük Ayı veya Polaris gibi tanımlanması kolay nesnelerin yanı sıra Andromeda galaksisi gibi büyüleyici ayrıntıları daha kolay takip edebilirsiniz. Uygulama Apple Store’da ücretli olsa da Android kullanıcıları için ücretsiz olması avantajlı hale getiriyor.

BANDIMAL 

BANDIMAL, müziğe ilgisi olan ilkokul öncesi veya ilkokul seviyesinde çocuğunuz için yaratıcı olmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Uygulama içerisinde 3 hayvan bulunmakta ve her biri farklı tonları temsil etmektedir. Tonlar ve eşlik eden ritimler sayesinde çocuğunuzun müzikal olarak kendisini geliştirmesine yardımcı olmakta. Uygulamanın ufak bir ücretinin olması çocuğunuz için güzel bir yatırım olabilir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhabalar, burada bulunan tüm arkadaşları ağırlamaktan ve Bilim360 kurucusu olmaktan gurur duymaktayım. Hoşgeldiniz :)

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir