1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Ptt ve Gişe Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

Ptt ve Gişe Görevlisi Maaşı Ne Kadar?
1

Ptt memur maaşları ne kadar oldu? Gişe memuru ne kadar maaş alıyor? PTT memur alımları artmasıyla, memur maaşları da araştırılır durumda oldu. Peki, Ptt gişe görevlisi, memuru ne kadar maaş alıyor? İşte detaylar…

PTT her yıl düzenli onbinlerce memur alımı yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda vatandaş, Google’da “ptt memur alımı” ve “ptt gişe görevlisi maaşı ne kadar” şeklinde sorular soruyor. Memur alımların da ciddi dikkat çeken PTT, maaşları da vatandaş tarafından merak edilir oldu. Geçtiğimiz günlerde PTT bünyesinde görev almak üzere tam 55 bin personel alımı yapacağı iddiası gündem olmuştu. Sorulara cevaben detaylar alt başlıkta…

PTT Personel Alımı Ne Zaman?

PTT personel alımı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. PTT tarafından net bir bilgi açıklandığı zaman, haberimizin detayları güncellenecektir.

Ptt memur maaşları ne kadar?

PTT Devlet Memuru Mu?

Mevzuata göre: MADDE 8 − (1) PTT personeli, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilir.

PTT ve Gişe Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

2022 yılında memur, emekli, ve asgari ücretli maaşlarına 1 Ocakta yüzde 50, 1 Temmuz’da enflasyon nedeniyle ikinci kez yüzde 30 zam yapılmıştı. Toplamda yüzde 80 zam yapılmıştı. PTT çalışanlarını da bu durum etkiledi. Peki, PTT memuru maaşları ne kadar oldu? PTT memur maaşları normal devlet memuru ile hemen hemen aynı. PTT gişe memuru maaşı ortalama 8200 TL – 9500 TL aralığında maaş aldığı bilinmektedir. 2023 yılı memur zammına göre bu maaş tekrar güncellenecektir. PTT büro memuru maaşı ortalama 8300 TL – 9700 TL aralığında maaş aldığı biliniyor. PTT kargo dağıtıcıları 2022 ortalama maaşı 5750-6250 TL arasında aldığı bilinmekte.

PTT Emekli Maaşı Ne Kadar?

PTT’den emekli olanlar maaş ne kadar alıyor? Sorusu internette çok aranmakta. PTT emekli maaşı 4100 TL ile 4600 TL arasında almaktadır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhabalar, burada bulunan tüm arkadaşları ağırlamaktan ve Bilim360 kurucusu olmaktan gurur duymaktayım. Hoşgeldiniz :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Dağıtımcılar maaş az alıyormuş: (

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir