1. Anasayfa
 2. Nedir

Türkiye’de Satılan En Ucuz Sıfır Araç Modelleri ve En Ucuz Sıfır Araç Fiyatları – Kasım 2023

Türkiye’de Satılan En Ucuz Sıfır Araç Modelleri ve En Ucuz Sıfır Araç Fiyatları – Kasım 2023
0

Türkiye’de 2023 yılında satılan en ucuz sıfır araç modelleri ve fiyatları

Otomobil markaları geçtiğimiz senelerde Covid-19 yüzünden müşterilerine sürekli olarak çip krizinden bahsetti. (Çip krizi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.) En ucuz sıfır araç modelleri ve en ucuz sıfır araç fiyatları hakkında insanların hayalleri suya düşüyordu. Bu yüzden birçok otomobil markasında üretimde aksamalar yaşandı ve sıfır araç siparişi veren müşterilerine 6 aya kadar teslim süresi vermişti. Sıfır araç fiyatları bir yana ikinci el piyasası bu durumdan pozitif etkilenmişti. Bu durumdan bizzat şikayetçi olan ve memnun olmayan sıfır araç siparişi vermek isteyen müşteriler artık ikinci el otomobilleri satın almaya başladı. Bu da ikinci el araç piyasasının artmasına sebep oldu.

Covid-19 yüzünden ortaya çıkan çip krizi son bulunca neredeyse tüm otomobil markaları artık otomobil ve yedek parça üretimlerine hız kesmeden devam ediyorlar. Seri bir şekilde üretim yapan otomobil markaları sıfır araç ve yedek parçaları müşterilerine artık zamanında teslim etmeye başladı. Çip krizinin aktif olduğu dönemde 6 aya kadar müşterilerine teslimat tarihi veren markalar artık otomobil bayilerine müşterilerini davet ederek sıfır araç fiyatları hakkında tekliflerde bulunmaya başladı.

2023 yılının başlarında yükselişe geçen sıfır ve ikinci el araç piyasası şuanda duraklama hatta gerileme dönemine girdi. Durumun farkında olan otomobil markaları Kasım ayı fiyat listelerini güncelledi. 2023 yılında satış ve zam rekorları kıran sıfır otomobil piyasasında fiyat artışları azalırken, indirim ve kampanya hız kazandı. 2023 yılının sonuna doğru araç almak isteyenlerin ilk araştırdıkları en ucuz sıfır araç fiyatları oldu. Çünkü artık müşteriler, otomobil markalarının seri üretimi sayesinde sıfır araç bayilerinde kolaylıkla sıfır araç bulabilecekler. Sıfır araç bayileri satışları arttırabilmek adına müşterilere çeşitli kampanyalar sunarak sıfır araç fiyatları hakkında bilgilendirme yapmaya devam ediyor. Peki en ucuz sıfır araç fiyatları ve modelleri nelerdir? Hemen bahsedelim.

Otomobil markalarının sitelerinde bulunan en uygun modelleri sizler için listeledik. Bu liste içerisinde bulunan otomobil markaları FİAT, Dacia, Renault, Ford, Toyota, Citroen, Volkswagen, Seat, Skoda‘dır.

FİAT Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Fiat halk arasında ve şirketler tarafından Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markalarından biridir. Sıfır araç fiyatları sayesinde 2023 yılında satış rekorları kırdı.

FİAT Egea Sedan Fiyatları

En uygun fiyata sahip olan Egea Sedan’ın Easy donanımına sahip olan sıfır araç modeli 777.900TL‘den satışa sunulmuştur.

FİAT Egea Hatchback Fiyatları

Egea’nın daha çok sportif modeline sahip olan Egea Hatchback modeli tek donanıma sahiptir. Bu modelin sıfır araç fiyatları ise 827.900TL’den başlamaktadır.

FİAT Egea Cross Fiyatları

FİAT Egea Cross’u en çok tercih eden şuana kadar aileler olmuştu. İşte Egea Cross’un sıfır araç satış fiyatları en uygun olarak 850.900TL’den başlamaktadır.

Renault Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Renault markasını da FİAT gibi hem şirketler hem de aileler çok tercih etmektedir. Bu kadar tercih edilmesinin birçok sebebi var. Bunlardan biri Türkiye pazarında yedek parça ve servis olanaklarını fazlasıyla sunmuş olmalarıdır. Gelelim Renault’un sıfır araç fiyatlarına ve modellerine…

Renault Clio Fiyatları

Hem sportif, hem şirketlere hitap eden ve hem de spor görünüme sahip bir araç düşünün. İşte kafanızda canlanan o araç Clio!

Renault Megane Fiyatları

Son yıllarda yakıt/performans olarak düşündüğümüzde hem ailelerin hem de pazarlama şirketlerinin bünyesinde barındırmayı en sevdiği araçlardan biridir. İşte Renault Megane Fiyatları sizlerle…

Renault Captur Fiyatları

Renault Captur modelini bu sefer en çok geniş aileler sevecek. İç hacminin genişliği sayesinde geniş ailelere hitap etmekte olan bu modelin motor/mekanik aksamları da sahiplerini memnun ediyor. Sıfır araç fiyatları arasında alınabilecek ekonomik, fiyat performans SUV modelidir.

Dacia Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Dacia otomobil markası, Renault’un kardeşi diyebiliriz. Bu abi-kardeş markalar neredeyse aynı üretim bandından asfalta inmektedir. Bu durum iki markanın fiyatları ve modelleri arasında birçok benzerliğe yol açmaktadır. İşte Dacia markasının sıfır araç fiyatları ve modellerini size sunuyoruz.

Dacia Sandero Fiyatları

Dacia Sandero modeli bu defa şirketlerden ziyade halk ağzında ilk araba diye nitelendirdiğimiz bir kavrama sahiptir. İlk sıfır araç almayı düşünen kişiler için idealdir.

Dacia Sandero Stepway Fiyatları

Dacia’nın Sandero modelinin biraz daha geniş ve yüksek halini düşünebilir misiniz? Gözünüzde canlanan manzarayı tahmin edebiliyoruz. Türkiye’de son yıllarda satış rekorları kıran Sandero Stepway fiyatları bu şekildedir.

Dacia Duster Fiyatları

Dacia Duster modeli diğer modellere göre her kullanıma uygun tasarlanmıştır. Duster modelini hem şirketler hem de aileler fazlasıyla tercih etmektedir. İnşaat şirketleri Duster’ın yüksekliğinden, malzeme ömründen gibi birçok artı yönlerinden faydalanarak arazide kullanırken aileler için de keyif verici bir araçtır.

Toyota Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Ülkemizde oluşan Japon sağlamlığı ile dillere destan olan Toyota markası Türkiye için bir göz bebeği haline gelmiştir. Gelelim Toyota sıfır araç fiyatları ve modelleri hakkında bahsedeceklerimize…

Toyota Corolla Fiyatları

Özellikle Toyota Corolla modeli ailelere yıllarca arıza vermeden, masraf çıkarmadan hizmet vermesinden dolayı “Corolla Efsane Kasa” gibi birçok terimi bünyesinde barındırmıştır.

Toyota Yaris Fiyatları

Toyota’nın bahsedecek olduğumuz Yaris modeli daha çok ebatlarının küçük olmasından dolayı hanımefendiler ve ehliyet tecrübesi olmayan kişilerin daha rahat kullanabileceği bir araç modelidir.

Citroen Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Citroen’in son yıllarda üretmiş olduğu araç modelleri için diyebileceğimiz tek şey tasarım harikası! Alışılmış tasarımların dışına çıkarak sıfır araç satın almayı düşünen kişileri adeta etkiliyor.

Citroen Ami Fiyatları

Citroen’in çağ atladığı bu süreçte minik, elektrikli bir araç üretme fikri oluştu. İşte günümüzde hybrid ve elektrikli otomobillerin popüler olduğu dönemde Citroen Ami modeli piyasaya sürüldü. Hem de çok uygun fiyatlarla…

Citroen C3 Fiyatları

Citroen C3 modelini çekirdek aileler ve daha çok spor görünümünden dolayı gençler tercih etmektedir.

Citroen C3 Aircross Fiyatları

Citroen kullanıcılarının yorumladığı C3 konusunda başarılı olan marka, Aynı modelin daha geniş ve yüksek modelini piyasaya çıkardı. O modelin ismi ise C3 Aircross SUV oldu.

Ford Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Ford otomobil markası, hem binek hem de ticari araç konusunda ülkemizde satış rekorları kırmaya devam ediyor. Satış rekorlarını kırmaya devam ederken sıfır araç fiyatları konusunda iddialı davranarak kampanyalardan vazgeçmiyor. İşte gelelim en tutulan Ford modellerinin sıfır araç fiyatları hakkında bilgilenmeye…

Ford Fiesta Fiyatları

Ford Fiesta modeli birçok hatchback araçlardan kaliteli olması nedeniyle ve araç mekaniğinin güven vermesinden dolayı fiesta ülkemizde çok tercih edilmektedir.

Ford Focus Fiyatları

Ford Focus modeli, Ford markasının üretmiş olduğu en tutulan modellerden biridir. Focus’un diğer araçlardan ayıran en temel özelliği yol tutuşu olmasıdır. Dört bağımsız amortisör kullanımından dolayı yol tutuşu konusunda sahiplerine güven vermektedir.

Volkswagen Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Ülkemizde ve dünya genelinde lüks segment ve orta segment ürettiği sıfır araç modelleri ile nam salmış bir markadır. Uzun yıllar boyunca Türkiye’de Passat modelini üreten Volkswagen kimisine göre bir sevda haline gelmiştir. Ancak bahsedeceğimiz modeller daha uygun fiyatlara sahip olduğu için listemizde Polo, Golf ve T-roc modellerine yer vereceğiz.

Volkswagen Polo Fiyatları

Polo modeli sıfır araç fiyatları arasında markası Volkswagen olduğu için en mantıklı araçlardan biri olabilir. Çekirdek aileler ve gençler tarafından tercih edilen Volkwagen Polo tasarım harikasıdır.

Volkswagen Golf Fiyatları

Volkswagen Golf, yukarıda bahsetmiş olduğumuz Polo modeline göre daha geniş iç hacime ve teknolojiye sahiptir. Bu durumda birbirine yakın fiyatlara sahip iki model sıfır araç sahibi olacak kişilerin aklını kurcalamaktadır.

Volkswagen T-Cross Fiyatları

T-Cross modeli tıpkı Dacia’nın Sandero Stepway modeli gibi hatchback iç hacimlerine yakın bir suv modeldir. Cam tavan gibi opsiyonları sayesinde kullanıcılarının yakışıklı bulduğu T-Cross’un sıfır satış fiyatları aşağıdadır.

Seat Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Seat otomobil markası ülkemizde Volkswagen ve Skoda kadar kalite konusunda yer edinmiş bir algıya sahiptir. Saydığımız üç marka da üretim konusunda abi-kardeş konumunda olup altyapıları aynı seviyede üretilen ancak tasarım konusunda farklılık ortaya koyan markalardır. Sıfır araç fiyatları hakkında araştırma yaparken Seat İbiza modelinin fiyat performans konusunda değerlendirmeniz gerektiğini unutmayın!

Seat İbiza Fiyatları

Seat İbiza modelini incelerken aklınıza daima Volkswagen Polo ve Skoda Fabia modelleri gelebilir. Çünkü bu modeller birbirlerine yakın imkanlarla üretilen aynı kitleye hitap eden araç modelleridir. Peki Seat İbiza Fiyatları ne durumda?

Seat Leon Fiyatları

Özellikle 2013 yıllarında Seat Leon halk arasında hitap edilen “FR kasa” piyasaya sürüldükten sonra otomobil meraklılarının ilgisini üzerinde topladı. Leon ile Volkswagen Golf modeli “kardeş model” diye kabaca hitap edebiliriz.

Seat Ateca Fiyatları

Ateca modeli SUV seven otomobil meraklıları için harika bir modeldir. Alman kalitesini yaşamak isteyenlere özel demek yeridir.

Skoda Sıfır Araç Fiyatları ve Modelleri

Skoda uzun yıllardır Türkiye pazarında alman kalitesini yaşatan bir markadır. Özellikle SuperB modelinde kapı içerisinden çıkan şemsiye ile birçok kişiye kendi aracını sattırıp SuperB alma hevesi yarattı. Durmadan kendini yenileyen tasarımlarıyla bir alman harikasıdır.

Skoda Fabia Fiyatları

Skoda Fabia modeli, Polo ve İbiza gibi hatchback olup aynı kriterlere sahiptir. Bu modellerin sevilmesinin en büyük yanı araç ebatlarının küçük olmasıdır.

Skoda Scala Fiyatları

Skoda Scala günümüzde çoğunlukla şirketler tarafından satın alınmaktadır. Ekonomik olan bu model aynı zamanda geniş bir iç hacime de sahiptir.

Skoda Octavia Fiyatları

Octavia, Skoda SuperB gibi sedan bir modeldir. Türkiye pazarında yaklaşık olarak 20 yıldır büyük oranlara sahiptir.

Skoda Kamiq Fiyatları

Skoda Kamiq, yukarıda bahsettiğimiz T-Cross modeliyle aynı altyapılara sahiptir. Sadece tasarımı farklıdır. Birçok motor seçenekleri ile opsiyon konusunda sıfır araç fiyatları hakkında araştırma yapan kişilerin tercihine bırakılmıştır.

Sizler de sıfır araç fiyatları ve modelleri hakkında yeteri kadar bilgiye sahipseniz aşağıda bulunan yorum kısmından fikrinizi belirtebilirsiniz!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhabalar, burada bulunan tüm arkadaşları ağırlamaktan ve Bilim360 kurucusu olmaktan gurur duymaktayım. Hoşgeldiniz :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir